کمربند طبی در درمان دیسک کمر

 

کاربرد کمر بند طبی در درملن دیسک کمر

دیسک کمر که به آن دیسک برآمده یا دیسک پاره شده یا دیسک بیرون زده می گویند، از مشکلات ستون فقرات است که ممکن است در هر جایی از ستون فقرات ایجاد شود؛ اغلب در ناحیه کمر رخ می‌دهد. برای این وضعیت، درمان‌های اثربخش بسیاری وجود دارد که در بین آن‌ها استفاده از کمربند طبی بهترین درمان می باشد.دیسک برآمده، نتیجه افزایش سن است. ممکن است شما هیچ کار اشتباهی نکرده باشید و این فرایند طبیعی با افزایش سن آغاز شود. نتیجتا این فرآیند، آب موجود در دیسک کاهش پیدا کرده و آن را کمتر از قبل انعطاف پذیر می‌کند و در نتیجه باعث درد کمر، به خصوص در ناحیه پایینی کمر می‌شود.

درمان‌های خاصی برای دیسک فتق وجود دارند که باید درباره آن با پزشک م کرد. دیسک برآمده وضعیت پیچیده‌ای نیست و ممکن است نیاز به عمل جراحی نداشته باشد. فقط لازم است بهترین کمربند طبی را تهیه کنید تا به کاهش درد کمک کرده و بهبودی شما را تسریع نماید. با این وجود به شما توصیه می‌شود برای درمان صحیح و کامل، به پزشک مراجعه کنید و اطمینان داشته باشید برای درمان، به کمربند طبی نیاز دارید. می‌گوییم به پزشک مراجعه کنید، زیرا در برخی موارد ممکن است دیسک برآمده آنقدر شدید باشد که به عمل جراحی نیاز  باشد. خصوصاً برای بیمارانی که در راه رفتن و ضعف عضلات و کنترل مثانه با مشکل مواجه شوند.

چگونه می‌توانیم بهترین کمربند طبی برای دیسک کمر را انتخاب کنیم؟


بهترین کمر بند طبی درمان دیسک کمر

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند یک کمربند طبی مناسب دیسک فتق کمر باشد. در اینجا کمربندهای طبی مورد بررسی قرار می دهیم و همه آن‌ها باید خصوصیاتی که در ادامه می‌آید را داشته باشند:

راحتی

هرگز نباید در حالی که با درد کمر دست و پنجه نرم می‌کنید، به دنبال چیزی بروید که باعث عدم راحتی شما شود. انتخاب کمربند طبی با مواد نرم و دارای منافذ جهت عبور هوا که می‌تواند گرما و رطوبت اضافی را از بین ببرد، بسیار مهم است. کمربندهای طبی ساخته شده از موادی مانند نئوپرن، خوب بوده و باعث سوزش پوست یا بثورات پوستی نمی گردد.

وجود تسمه‌های قابل تنظیم، باعث شده شما بتوانید کمربند طبی را با بدن خود تنظیم نمایید. بنابراین باید ویژگی‌های ارگونومیک و قابلیت تغییر و تنظیم با بدن خود را در اولویت قرار دهید. این همان چیزی است که باعث راحتی شما در هنگام پوشیدن کمربند طبی می گردد.

 قدرت استحکام و دوام

در طراحی کمربند طبی باید اطمینان حاصل شود که قدرت کافی برای پشتیبانی و محافظت از کمر را دارد. تمام  کمربندهای طبی بررسی شده، قوی و بادوام هستند. آن‌ها همچنین قابل شستشو می‌باشند تا امکان استفاده مجدد از آن‌ها وجود داشته باشد.

بررسی مشتریان

آنچه که خریداران درباره یک محصول می‌گویند، صرف نظر از آنچه که تولید کننده درباره محصول می‌گوید، اهمیت ویژه ای دارد . این بهترین ایده را به شما می‌دهد که کدام کمربند طبی مناسب‌تر است.

مزایای کمربند طبی


مزایای کمر بند طبی

صفحات جلویی و پشتی، حداکثر پشتیبانی را فراهم کنند

ترکیب صفحات جلویی (قدامی) و پشتی (خلفی)، فشرده سازی بهینه و ثبات لازم را فراهم میآورد که این امر با جابجایی و انتقال مقداری از وزن بار به شکم و بهبود وضعیت حمل، فشار روی ستون فقرات شما را کاهش می گردد. اتصالات کمربند طبی از پلاستیک سبک و کاربردی و مقاوم در برابر ضربه و گرما ساخته شده‌اند.

کمربند‌های طبی متناسب با آناتومی پزشکی طراحی شده‌اند و در نتیجه از انحناهای طبیعی ستون فقرات، برای قرار گرفتن در یک تناسب راحت، پشتیبانی می نماید و بسته به سطح فشرده سازی مورد نظر یا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید، ممکن است کمر شما به پشتیبانی بیشتر یا کمتر نیاز داشته باشد.

مواد راحت و دارای قابلیت تنفس

یک کمربند طبی دارای قابلیت کشسانی خوب برای کاهش درد بخش پایینی کمر، از یک ماده نرم و دارای قابلیت تنفس تشکیل شده که دیگر لازم نیست درباره ساییدگی سطح پوست یا تحریک و التهاب پوستی نگران باشید؛ زیرا کمربند طبی به راحتی و بدون ایجاد اصطکاک روی پوست شما قرار گرفته و با توجه به سبکی وزن مواد، بسته به ترجیح خود می‌توانید کمربند طبی را روی لباس یا زیر آن بپوشید.

کاربرد آسان

فرایند استفاده از کمربند کاهش فشار روی بخش پایینی کمر، نسبتاً ساده است. با این حال، برای داشتن بهترین و راحت‌ترین کارکرد و تناسب، شاید، بخواهید بار اول از فرد دیگری درخواست کنید تا در پوشیدن آن به شما کمک کند. اگر قدرت بالاتنه محدودی دارید یا مبتلا به آرتریت هستید، اطمینان حاصل کنید که حتماً از حلقه‌های دستی مناسبی استفاده می کنید. نوارهای آلاستیک دارای کشش دو برابر، به راحتی به شما کمک می‌کنند تا به وضعیت بی‌خطر و تناسب سفارشی مخصوص خود برسید. محصور کننده‌ها در جلوی کمربند طبی قرار گرفته‌ و نیاز نیست درباره پیچش یا چرخیدنی که ممکن است به کمر شما آسیب برساند نگران باشید.


چگونه می‌توان دیسک کمر را تشخیص داد؟

همان طور که قبلاً گفته شد، دیسک برآمده اغلب باعث ایجاد درد شدید در ناحیه پایینی کمر می‌شود. برامده شدن دیسک کمر باعث بروز وضعیت‌هایی می‌شود که می‌تواند وجود آن را اثبات کند. برای اطمینان یافتن از دیسک کمر، لازم است به پزشک مراجعه کنید تا شما را به ‌خوبی معاینه نماید. در اکثر موارد، اسکن اشعه ایکس برای رد سایر دلایل احتمالی درد کمری که احساس می‌کنید، استفاده می‌شوند. در حالی که آزمایشات دیگری انجام می‌گیرد تا مشخص شود، آن چه که تجربه می‌کنید درد دیسک کمر است یا خیر.

اگر دیسک کمر درمان نشده باقی بماند، چه اتفاقی می افتد؟

اگر دیسک برآمده یا دیسک بیرون لغزیده درمان نشود، ممکن است شرایط شدیدتر و پیچیده‌تری ایجاد کند. در اغلب موارد منجر به آسیب دائمی و شدید در اعصاب کمر می‌شود. در شرایط پیچیده‌تر، می‌تواند پالس‌های عصبی بخش پایین کمر شما را قطع کرده و باعث عدم کنترل روده یا مثانه شود.

دیسک فتق، وضعیتی است که مطمئناً نمی‌خواهید بدون درمان آن را رها کنید و خریدن کمربند طبی می‌تواند شما را از شدید شدن این شرایط نجات دهد.

گزینه های درمانی برای دیسک کمر چیست؟

گزینه های درمانی عبارتند از:

  • استراحت مداوم و اجتناب از ورزش‌های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین
  • انجام تمرینات و ورزش‌های فیزیوتراپی
  • استفاده از گرما و یخ برای کاهش التهاب و تسکین بافت‌های دردناک
  • صحبت کردن با پزشک درباره تزریق کورتیزول یا جراحی
  • تهیه تشک خواب دارای کیفیت بالا برای دیسک کمر

این که آیا می‌توانید با استفاده از روش‌های غیر تهاجمی یا جراحی، دیسک کمر را درمان کنید، به شدت علائم شما و همچنین وضعیت سلامت عمومی شما بستگی دارد. تقریباً در ۹۰ درصد بیماران، انجام روش‌های غیر تهاجمی برای کاهش علائم دیسک کافی است اما در تعداد اندکی از بیماران، لازم است برای برداشتن قسمت بیرون زده دیسک یا در موارد نادر تمام دیسک، عمل جراحی انجام گردد.

کمربند طبی چه وضعیت‌ها و آسیب‌هایی را درمان می‌کند؟

کمربند طبی به تثبیت مهره‌های ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه تا مهره‌های متصل به مفصل ساکروایلیاک (SI)  کمک می‌کند و انواع مختلفی از وضعیت‌های پزشکی و صدمات، از جمله پارگی، برآمدگی یا لغزش دیسک (فتق)، اسکولیوزیس، باریک بودن مجرای نخاعی، سندروم فاست، ضعف ناحیه لومبوساکرال، اسپوندیلوزیس، سیاتیک و موارد دیگر را کاهش می‌دهد.

آیا کمربند طبی می‌تواند به دیسک کمک کند؟

دیسک کمر منجر به درد شدید کمر می‌شود و پوشیدن یک کمربند طبی ، برای درد بخش پایینی کمر می‌تواند یک روش درمانی مناسب برای کاهش یا از بین بردن دردی باشد که احساس می‌نمایید. پوشیدن کمربند طبی همچنین به پیشگیری از آسیب دیدگی کمک میکند و همچنین با فراهم کردن فشرده سازی و پشتیبانی مناسب از ناحیه کمر ثبات آن را فراهم نموده و به بهبودی سریع‌تر کمک می نماید.

چه موقع باید کمربند طبی بپوشم؟

کمربند طبی ارتوپدی کمر ن و مردان را می‌توان در طول روز و برای تثبیت اتصالات T9 تا SC پوشید. استفاده از کمربند طبی در هنگام خواب، توصیه نمی‌شود به جای آن می‌توان نسبت به خرید تشک تخت خواب مخصوص برای بیماران مبتلا به دیسک دژنراتیو و غیره اقدام کرد.

چه کسانی می‌توانند برای پشتیبانی از ستون فقرات این وسیله پزشکی را بپوشند؟

ن و مردان در هر سنی می‌توانند از مزایای کمربندهای طبی بهره مند شوند اما تنها تا زمانی که دور کمر آن‌ها ۶۸ اینچ یا کمتر است.

باید چه سایزی خریداری کنم؟

با استفاده از یک نوار اندازه‌گیری نرم و انعطاف پذیر، دور کمر خود را اندازه بگیرید. کمربند طبی تا دور کمر ۶۸ اینچ را پشتیبانی می‌کند.

چه موقع باید از اعمال حرارت یا یخ برای تسکین استفاده کنم؟

به طور معمول ۴۸ ساعت اول پس از آسیب دیدگی، می‌توان از یخ برای تسکین استفاده کرده و ۴۸ ساعت پس از آسیب دیدگی استفاده از حرارت توصیه می‌گردد.

دستورالعمل شست و شو

صفحه‌های شکمی و کمری و صفحه ژلی روی کمر را قبل از شستشو خارج نمایید. همه تسمه‌ها را ببندید و کمربند طبی را با صابون ملایم و با استفاده از دست بشویید. قبل از استفاده مجدد از آن اجازه بدهید در معرض هوای آزاد کاملا خشک گردد .

جهت راهنمایی خرید مچ بند های تبی و یا ثبت آگهی رایگان به سایت شهر 24 مراجعه کنیدتجهیزات پزشکی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


وبلاگ آسمان آنلاین کد معرف باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه و پاداش و جایزه خانه شیمی عجب شیر هوش پزشکی دنیای من بی تو من.ساده قارچ گانودرما لوسیدم ریشی لینگژی برای سلامتی 365 انتخاب ‌‌‌‌тιred oғ preтeɴd love ! خسته از عشق